Blog

Prečo pracovať vo výrobnej firme? – rozhovor

PSA väčšie

Prečo pracovať vo výrobnej firme? – rozhovor

  • Ako prebieha pracovný pohovor v … PSA?

Záleží to na tom, o akú pozíciu sa kandidát uchádza. Určite absolvuje osobný pohovor, kde sa dozvie všetky podrobné informácie, má možnosť spýtať sa na všetky detaily. Ak je to výrobná pozícia, súčasťou sú aj manuálne testy zručnosti, testy  z odbornej oblasti a takisto exkurzia vo výrobe.

 

  • Sú nejaké otázky, ktoré uchádzačov zaskočia?

Uchádzači sa často nevedia pochváliť, vyzdvihnúť svoje silné stránky. Nepoužívame už dávno „otrepané“ otázky typu : Vymenujte nám 3 kladné a 3 záporné oblasti. Pohovor prebieha formou dialógu. Vyberáme si kandidátov, ale aj kandidáti si vyberajú budúceho zamestnávateľa.

 

  • Akého uchádzača by ste určite zamestnali?

Hmm…. To sa nedá povedať dopredu… Ale určite nás vždy potešia aktívni a dynamickí uchádzači, ktorí chcú na sebe pracovať, ktorí sa úprimne zaujímajú o novú prácu. Ideálne, ak sú to nadšenci pre automobilový priemysel, ktorí naštartujú v automobilke svoju kariéru.

 

  • Aké najčastejšie chyby robia uchádzači pri pohovore?

Začiatok úspechu je dobrý životopis, z ktorého ľahko vyčítame, aké skúsenosti kandidát má, čo už vie a čo očakáva. V prípade absolventov sa určite treba pochváliť aj brigádnickou prácou. Pri pohovore je najlepšie ostať samým sebou, ak si kandidát vymýšľa, nakoniec sa to môže obrátiť proti nemu.

 

  • Na čo by sa mali uchádzači pýtať pri pohovore?

Určite nie iba na plat. J Mali by sa naozaj zaujímať, čo všetko bude nová práca obnášať, čo môžu očakávať, na čo sa majú pripraviť. Ideálne je, ak si otázky pripravia dopredu, dávka stresu počas pohovoru môže zohrať svoju úlohu. Potom odídu a za dverami si uvedomia, že im nie je niečo jasné.

 

  • Aké pozície máte pre stredoškolákov?

V takom veľkom výrobnom podniku je naozaj veľké množstvo rôznych profesií. Pracujú tu výrobní operátori, mechanici nastavovači, elektrikári, elektroúdržbári, vodiči vysokozdvižných vozíkov, opravári, ktorí korigujú chyby mechaniky, elektriky aj laku, účtovníci, logisti. Neskôr sa samozrejme môžu vypracovať na líderské  alebo technické pozície.

 

  • Prečo by mali absolventi stredných škôl pracovať v GROUPE PSA?

Sme najväčší  zamestnávateľ v trnavskom kraji.  Naši zamestnanci majú stabilnú prácu s možnosťou kariérneho rastu. Nastúpili k nám mnohí absolventi technických škôl, ktorí sa po pár rokoch vypracovali na vedúcich tímu, absolvovali množstvo zaujímavých technických školení a uvedomili si, že je to naozaj vynikajúca príležitosť ako naštartovať svoju kariéru. Potom už záleží len na nich, čo chcú v živote  dokázať. Máme vynikajúci sociálny program, jeden z najobľúbenejší benefitov pre mladých je prenájom nového auta a využitie benefitovej karty.

X