Blog

Virtuálny deň otvorených dverí

LOGO ÚVOD malé

Virtuálny deň otvorených dverí

Spoznaj svoju univerzitu z domu, pohodlne a prakticky

Dokážeš ušetriť peniaze za cestovanie z jedného konca republiky na druhý a nečakáš v radoch, kým ťa vpustia s rúškom na tvári. Do všetkých univerzít nazrieš online – môžeš si pozrieť internáty v Košiciach, univerzitný kampus v Žiline, a zároveň laboratóriá v Bratislave, či Brne. Videá si pozrieš doma, na svojom notebooku alebo na telefóne. A jasné, budeš môcť položiť svoju otázku pedagógom a dostaneš na ňu rýchlu odpoveď.

Je to úplne nový typ podujatia, v rámci ktorého sa ti bude prezentovať niekoľko desiatok fakúlt rôzneho zamerania. Je na tebe, ktorú si vyberieš. Klikneš na video a vypočuješ si, ako to na fakulte vyzerá a čo ti ponúkajú. Prečítaš si otázky a odpovede. Napíšeš do chatu otázku alebo sa neskôr vrátiš a pošleš email s viacerými témami, kde ti ešte chýbajú nejaké informácie.

 

Nestíhaš? Pozrieš zo záznamu

Potrebuješ niečo súrne v deň virtuálnej prehliadky vybaviť alebo ti nevyhovuje daný termín? Nie je problém. Ak sa chystáš napríklad si porovnať, ako vyzerajú vybavenia učební rôznych fakúlt na Slovensku či v Čechách, zvyšok si môžeš dopozerať neskôr, počas celého mesiaca.

Poobzerať si môžeš knižnice, študovne, chill-out zóny, jedálne, internáty, ihriská, školské zóny či ďalšie špecializované učebne. Všetko, čo ti ponúknu univerzity vo forme videí a aktuálnych informácií počas virtuálneho dňa otvorených dverí.

 

Pýtaj sa, pýtaj sa, pýtaj sa

Zaujíma ťa systém hodnotenia na fakulte alebo spôsob výučby konkrétnych predmetov? Chceš sa dozvedieť o mimoškolských aktivitách, ktoré organizuje fakulta? Potrebuješ si počas štúdia privyrobiť na brigáde? Porozprávaj sa o tom s pedagógom alebo inou zodpovednou osobou z univerzity.

 

Od septembra 2020 sme pripravili pravidelne mesačné stretnutia s vysokými školami. Bez zbytočného cestovania a straty času môžeš spoznať slovenské a zahraničné školy.

X